Özgün Makale

Özgün Makale

özgün makale

Özgün makale yazmak için öncelikle makale yazacağımız konuyu iyi araştırmalıyız. Konuyla ilgili birçok kaynağı tarayıp yazacağımız konuyla ilgili her şeyden mümkün olduğu kadar çok yararlanmalıyız. Bir konuda seo uyumlu özgün makale yazarken elbette kullanılan cümleler birbirine benzeyebilir. Bu süreçte önemli olan birebir aynısı olmadan ve diğerlerine göre daha iyi sonuçları oluşturup site ziyaretçilerine sunabilmektir.

Makale Yazarken Alıntı Yapmak

Makale yazarken mümkün olduğunca alıntı yapılmamalıdır. Bunun yerine birçok kaynağın taramasını yapıp okuyarak en özgün cümleleri kendi ağzınızdan yazmak ve yazdığınız konuyla alakalı kendi düşüncelerinizi de yazınıza aktarmak hem yazıyı okuyan ziyaretçileri her sitede birbirine benzeyen yazılardan birini okumadığı için sıkmayacak hem de okuduğu konuda daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayacaktır. Böylece arama motoru için değil de kullanıcı odaklı bir makale yazmış olursunuz ki Google gibi büyük ve kaliteli arama motorlarının da asıl istediği budur.

Google ve Özgün Makale

Peki, Google özgün makale konusunda ne diyor? Google webmasterdan çok kullanıcı odaklı düşünmektedir. Çünkü kullanıcı aramaları sonucunda bugünkü yerine gelmiştir. Site sıralamalarında artık kullanıcıların hangi sayfalarda ne kadar vakit geçirdiği de Google’ın seo ile ilgili algoritmalarında mevcut. Böylece bir yazının ne kadar kaliteli olduğunu bir bakıma kullanıcıya da sormuş oluyor. Özgün ve kaliteli makaleye sahip sayfalarda kullanıcılar daha fazla vakit geçirdiği için Google da o sayfaların arama sayfalarında yükselmesi için artı puan vermektedir.

Rakip Araştırması

Kaliteli ve özgün makale yazarken rakip araştırmasını iyi bir şekilde yapmalısınız. Kaliteli bir rakip araştırması yapmanız, size konuyu her açıdan araştırmanızı ve en kaliteli içeriği yazarken yardımcı olmayı hedefler. Böylece kapsamlı ve seoya uygun makale yazmış olursunuz. Rakip araştırmasını manuel yani elle yapabileceğiniz gibi makale programı ile de yapabilirsiniz. Makale yazma programı olarak Makale Sihirbazı size bu konuda yardımcı olacaktır. İnternetteki birçok sitede rakip araştırması yaparak en uygun sonuçları size verir ve böylece konuyla ilgili tüm detaylara vakıf olursunuz.

Makale Yazdırmak

Başkasına makale yazdırmak iyi bir fikir gibi görünse de birçok olumsuz tarafı olabilmektedir. Bunlardan biri konusunda uzman olmayan kişilerin makale diye yazdıkları metinleri size sunmasıdır. Eğer bir konuda uzmanlığınız ya da yeterince bilginiz yoksa o konuda makale yazmamalısınız ve yazanları da dikkate almamalısınız. İnsanları yanlış bilgilendirmek onlara faydadan çok zarar verebilir. Diğer bir zararı da çok maliyetli olabilir. Bunun yerine araştırmalarınızı kendinizin yapıp uzmanı olduğunuz ya da yeterince bilgi sahibi olduğunuz konularda makale yazmanız daha uygun ve faydalı olacaktır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir